Pražský Baseballový Svaz
Dnes se hraje
Dnes se nehraje žádný zápas.
TEAM PRAGUE na SUMA OPEN

18.04.2017

O uplynulém prodlouženém velikonočním víkendu se dva pražské týmy zúčastnili evropské kvalifikace organizace PONY, která se hrála v rámci turnaje SUMA OPEN na Krči a na Tempu. A především náš mladší tým se v turnaji neztratil, by naopak uhrál skvěký výsledek.

Pro tým U14 to již byla třetí účast, poprvé však pod názvem TEAM PRAGUE. Původní záměr, že turnaj poslouží jako příprava na Little League Intermediate Europe & Africa kvalifikační turnaj vzala za své a trenérské trio Štěpán Hassal, Matouš Procházka a Jiří Tůma postavili do turnaje velice silný tým složený z hráčů ze SaBaTu, Tempa Titans, Eagles a Kotlářky. Pro tým v kategorii U16, který nakonec vedlo duo Michal Hanuš, Jan Beneš šlo o turnajovou premiéru a vzhledem k pozdní nominaci hráčů šlo turnaj důstojně odehrát tak, abychom i v dalších letech mohli postavit oba týmy do tohoto velice kvalitiního turnaje.

Tým U14 byl nalosován do skupiny B, která byla nakonec tříčlenná a kromě našeho týmu v něm hrálo Holandsko C a Austrian Academy. S oběma týmy se náš tým střetl dvakrát a s každým soupeřem uhrál po jedné výhře a jedné prohře. Vítězem skupiny se stala rakouská akademie a tak náš tým vyřadil první z holandských týmů, kterému stáli v cestě turnajem. Ve čtvrtfinále čekal náš tým Holandsko B a byl to velký boj, který skončil našim vítězstvím až v tie breaku 11:8. Postup do semifinále byl náš a našemu týmu se podařilo vyřadit již druhý holandský tým. A v semifinále nás nečekal nikdo jiný, než Holandsko A. S tímto týmem jsme sehráli další skvělou bitvu, ze které jsme však už odešli poraženi 7:8. Nutno však podotknout, že náš tým kladl tomuto týmu a pozdějšímu vítězi turnaje největší odpor ! V zápase o 3. místo již nezbývalo mnoho sil a nadhazovač soupeře byl skvělý, výsledkem byla prohra 1:4 s týmem Kaunasu a konečné skvělé čtvrté místo v neuvěřitelně nabité konkurenci čtrnácti týmů z celé Evropy.

Kompletní výsledky SUMA OPEN v kategorii U14 naleznete zde.

Tým U16 byl nalosován také do skupiny B, avšak tato skupina byla čtyřčlenná a tak nás v základní skupině čekali tři zápasy. Papírově nejhratelnější soupeř Brest Zubrs nás čekal jako první hned ve čtvrtek ráno, ale nebyly jsme schopni ničeho a výsledkem byla prohra rozdílem. Odpoledne nás čekalo Holandsko A, pro které jsme byli jednoduchým soustem a výsledkem byla ostudná prohra 0:20, ačkoliv se náš herní projev oproti ránu zlepšil. V pátek nás čekala Akademie Bordeaux, se kterou jsme více než polovinu zápasu drželi krok, ke konci nám došli síly a výsledkem byla prohra 2:9. Tři prohry ve skupině znamenaly poslední místo a protože skupina A byla jen trojčlenná tak i kontumační vítězství v prvním zápase o 13.-16. místo. A proto nás poslední zápas turnaje čekal v neděli ráno. Se Švýcarskem jsme drželi "bezbrankový" stav plné tři směny, jako první udeřili švýcaři a náš tým srovnal v dohrávce poslední směny a měl dokonce i první vítězství na dosah, avšak výsledekm byl následný tie break, který jsme nezvládli a prohráli celý zápas 4:11. Konečné 14. místo v nabité konkurenci bylo reálným odrazem kvality týmu. Z vítězství se nakonec radovalo Holandsko A, které ve finálovém zápase porazilo Academy Bodreaux.

Kompletní výsledky SUMA OPEN v kategorii U16 naleznete zde.

Velké poděkování patří všem hráčům obou týmů za skvělou reprezentaci Prahy a především pak oběma trenérským týmům za přípravu týmu na tento dubnový vrchol. Účast obou týmů měla určitě význam, vybraní hráči sehráli další důležité zápasy jejich baseballové kariéry, s týmy, se kterými se běžně nepotkávají v baseballové sezóně.

Nakonec veliké poděkování patří i hlavnímu organizátorovi turnaje Eagles Praha, že umožnil účast obou týmů na tomto skvěle obsazeném turnaji !

Pražský přebor mužů 2016
Failed to open http://www.baseball.cz/xml.php?akce=347&op=table