Pražský Baseballový Svaz
Dnes se hraje
Dnes se nehraje žádný zápas.




Stříbrný Superpohár na SaBaTu

15.05.2017

O víkendu se uskutečníl další ročník Stříbrného Superpoháru a poprvé v historii našeho regionu se turnaj uskutečníl na území hlavního města v Troji pod organizačním vedení SaBaTu Praha. Na turnaj se sjelo osm týmů z celého regionu, aby bojovali o čtyři postupová místa.

V sobotu proběhly všechny zápasy ve skupinách, které určily semifinalisty a také ukázali jak si který tým stojí v souboji o postup do SUPERCUPu.

Ve skupině A se nejvíce dařílo Joudrs Praha, který v sobotu nenašel přemožitele a jediný, kdo mu více než důstojně šlapal na paty byl další pražský tým Kotlářka Praha. Tyto dva týmy si zajistili postup do nedělního semifinále a také velice dobrou pozici pro postup. Hned první zápas turnaje mezi Piranhas Beroun a Miners Kladno určil, že třetí ve skupině končí berounští Piranhas a čtvrtí Kladno Miners.

Skupina B byla o poznání vyrovnanější a o postupujících rozhodlo skóre. Nicméně v této skupině si suveréně vedl tým Eagles Praha, který stejně jako Joudrs ve skupině A nenašel v sobotu přemožitele. Druzí nakonec skončili Tempo Titans Praha, kterým pomohlo lepší skóre v zápasech ve skupině. Neboť se třetím ve skupině B SaBaTem Praha remizovali 2:2. Čtvrtí skončili Rakovník Red Crayfish.

Nedělní program začal semifinálovými zápasy. Zápas Eagles Praha s Kotlářkou Praha skončil asi podle papírových předpokladů vítězstvím Eagles 11:3. Eagles tak zaslouženě postoupili do odpoledního finále. To druhé semifinále skončilo možná trochu překvapivým vítězstvím Tempa Titans nad Joudrs Praha. Když si Titáni vytvořili náskok, který až do konce zápasu mohutně bránili. Výsledkem bylo nejtěsnější možné vítězství Titans 6:5.

Po semifinálových zápasech začali dovednostní soutěže Masters a souběžně s tím i zápasy o sedmé a páté místo. V zápase o sedmé místo se z prvního vítězství na tomto turnaji radovali rakovničtí Red Crayfish, když ve velice vyrovnaném a pohledném zápase zvítězili nad Miners Kladno 13:11. Zápas o páté místo nenabídl sice tolik doběhu, ale jednalo se také o velice vyrovnané utkání. V tomto utkání měla navrch pálka berounských Piranhas a tak se mohli radovat z pátého místa na turnaji po vítzězství nad SaBaTem Praha 5:3.

Odpolední zápas o třetí místo přinesl suverénní výhru Joudrs nad Kotlářkou 13:2. Joudrs si tak ze SaBaTu odvážejí zasloužené bronzové medaile. Vrcholem celého turnaje bylo finále mezi týmy z jižní části Prahy Eagles Praha a Tempo Titans Praha. Šlo i o odvetu ze základní skupiny. I v tomto zápase se z vítězství radovali hráči Eagles Praha, ale neměli to tak jednoduché, Tempo Titans kladlo po celý zápas tuhý odpor a bylo pro Eagles více než vyrovnaným soupeřem. Z vítězství na coach pitchovém turnaji se tak mohli zaslouženě radovat hráči Eagles Praha.

A protože SuperCup a Stříbrný Superpohár jsou trochu jiné turnaje, kde o konečném pořadí rozhodují i dovednostní soutěže, zamíchalo Masters konečným pořadím ve Stříbrném Superpoháru regionu Severozápad následovně:

 1. Eagles Praha (1. místo v coach pitchovém turnaji, 2. místo v MASTERS)
 2. Joudrs Praha (3. místo v coach pitchovém turnaji, 1. místo v MASTERS)
 3. Tempo Titans Praha (2. místo v coach pitchovém turnaji, 3. místo v MASTERS)
 4. Kotlářka Praha (4. místo v coach pitchovém turnaji, 5. místo v MASTERS)
 5. Piranhas Beroun (5. místo v coach pitchovém turnaji, 6. místo v MASTERS)
 6. Miners Kladno (8. místo v coach pitchovém turnaji, 4. místo v MASTERS)
 7. SaBaT Praha (6. místo v coach pitchovém turnaji, 8. místo v MASTERS)
 8. Rakovník Red Crayfish (7. místo v coach pitchovém turnaji, 7. místo v MASTERS)

Do SuperCup tak z tohoto turnaje postupují:

 • Eagles Praha
 • Joudrs Praha
 • Tempo Titans Praha
 • Kotlářka Praha

Všem postupujícím gratulujeme, držíme palce v SUPERCUPu a všem zúčastněným týmům děkujeme za vzornou účast a skvělou hru.

V neposlední řadě je nutné poděkovat všem rozhodčím na turnaji a hlavně pořadatelům ze SaBaTu Praha, za skvěle zorganizovaný turnaj, který byl nezapomenutelným zážitkem nejen pro všechny zúčastné hráče, ale i pro přihlížející rodiče a všechny příznivce mládežnického baseballu v našem regionu.

Výsledky turnaje naleznete zde, výsledky MASTER zde a konečné pořadí turnaje zde.

Pražský přebor mužů 2016
Failed to open http://www.baseball.cz/xml.php?akce=347&op=table