Pražský Baseballový Svaz
Dnes se hraje
Dnes se nehraje žádný zápas.
Ohlédnutí za Junior League, Šumperk 2017

12.07.2017

Hráči: Ondřej Hrdlička, Štěpán Veleta, Kryštof Kavan, Vítek Helus, Honza Sobotka, Marek Slabý, Michal Kohout, Honza Uhlík, Honza Uhlíř, Tadeáš Zavadil, Vítek Hrdlička, Roman Koudelka

S regionem Východ (Arrows, Frýdek-Místek, Olomouc, Šumperk) Výhra 9:5
Na nadhozu jsme začali a skončili s Kryštofem Kavanem (complete game – 80 nadhozů), který zaházel skvělý zápas. Výborná kontrola nadhozů, bez BB, pouze jedno trefení pálkaře, to byl základ naší obranné hry. Kluci hráli výborně v poli, dvě zahrané double-plays, v druhé a čtvrté směně udržely soupeře na dvou bodech. V polovině třetí směny byl stav sice nerozhodný 2-2, ale chyby soupeře a mety zdarma nám darovaly náskok 8-2. Východ dokázal ještě zabojovat a třemi body v závěrečné směně snížil skóre na 9-5, ale Kryštof Kavan na kopci společně s hráči v obraně (pouze 1 chyba) tlaku soupeře odolali.
Pálka:
Michal Kohout 2H, 2BB
Štěpán Veleta 2H
Honza Uhlíř 1H, 2BB

První zápas s Jihem (Brno, Třebíč) Výhra 5:4
Vynikající vstup do zápasu, naplnili jsme mety, po hitu, chybě v poli a metě zdarma. Honza Sobotka nasměroval odpal mezi polaře a na dva auty stáhl první dva body. V následující směně, po singlech Vítka a Ondry Hrdličky, přišel trojmetový odpal Michala Kohouta, 4:0. Favorizovaný soupeř se na výborně házejícího Vítka Hrdličku bodově prosadil až v dohrávce třetí směny a dorovnal na 4:4. Hned vzápětí jsme našli síly na odpověď, Ondru Hrdličku poslal domů Vítek Helus, 5:4. Poslední nátlakové směny skvěle zvládli na kopci nadhazující Honza Uhlíř a Tadeáš Zavadil. Vítězství nám zaručilo přímý postup do finále.
Pálka:
O.Hrdlička 2H, 1BB
Štěpán Veleta 2H
Michal Kohout 1x3B (2RBI)
Vítek Helus 1H (1RBI), BB
Honza Sobotka 2H (2RBI)

Finále opět s Jihem Prohra 10:11
Jih si poradil v ranní opravě snadno s Jihozápadem 18:3 a byla tu repríza loňského finále. Čekala nás pořádná bitva. Jihomoravané šli do vedení 3:0 po dvou směnách na Marka Slabého na kopci. Na dobře házejícího Pavla Pařízka se našim pálkařům nedařilo ze začátku prosadit. Ve třetí směně šel na nadhoz Honza Uhlíř, ale soupeř přidal další tři body, 6:0. V dohrávce „Pařez“ hodil dvě mety zdarma a Michal Kohout trefil dlouhý triple za dva body a Honza Sobotka stáhl Michala domů, 3:6. Čtvrtá směna přinesla obrat v zápase, soupeř nepřidal nic a v dohrávce, po sérii singlů, trefení, mety zdarma, přišel opět trojmetový odpal Michala Kohouta, 9:6. Šli jsme do poslední směny, Michal Kohout na kopci. První pálkař se dostal na metu po chybě druhé mety, následuje strike out, ale poté bohužel série nepřesných nadhozů, BB, BB a mety jsou naplněny. Střídající Tadeáš Zavadil prohodil Ondru Filipa, dva auty. Šimon Drápela dostal metu zdarma na plné mety, bod a 9:7. Pak přišla chvíle Lukáše Malého, který odpaluje do mezery zadního pole, triple, 9:10. Milan Prokop stáhl Lukáše M., 9:11. Dohrávka zápasu, po šňůře odpalů se nám podařilo naplnit mety, bez autu. Soupeř hraje infield in, po odpalu na spojku přišel nepřesný příhoz od Milana Prokopa na domácí metu, 10:11, bez autu. Další krátký odpal na spojku již končí po příhozu v rukavici zadáka, 1 aut, stále plné mety. Štěpán Veleta odpaluje luft (druhý aut) do středního zadního pole na Lukáše Malého a ten přesným dlouhým příhozem na zadáka zahrává třetí aut na domácí metě, konec zápasu, 10:11.

Byli jsme opět blízko. Kluci předvedli skvělý výkon, po nepříjemném začátku se nepoložili a dokázali zápas otočit. V závěru chyběl jeden odpal, ale tak už to v baseballu chodí. Finále s Jihem za poslední roky nabízí skvělou podívanou. Tým Jihu dokázal uspět na evropské kvalifikaci v Kutně, kdy vyhrál 4 zápasy rozdílem třídy a utrpěl jedinou porážku s Italy (3:4) v průběhu turnaje. Po zásluze postupuje na World Series do USA. Pro nás to může být motivací do příštích let, výběry Prahy dosahují kvalitní úrovně v evropském měřítku, což dokázal i tým Intermediate LL na evropské kvalifikaci v Praze. Za 4 roky, co kaučuji výběry, se nám vždy sejde výborná parta kluků, kteří na hřišti nechají všechno a bojují za tým. Velký DÍK patří klubovým trenérům, kteří odvádí lepší a lepší práci s mládeží a rodičům, kteří hráče v baseballu podporují!!! Chybí jen krůček a to by měla být obrovská motivace pro hráče do tréninkové dřiny a občas nudné rutiny, ale bez ní to na top úrovni prostě nejde. Přeji všem to nejlepší a doufám, že se to jednou podaří!!!

Děkuji moc kluků z realizačního týmu, Jirkovi Tůmovi a Danu Krejčeříkovi za skvělou spolupráci!!

Pražský přebor mužů 2016
Failed to open http://www.baseball.cz/xml.php?akce=347&op=table